Arriva deklaruje připravenost na příchod omikronu, žádá o dodržování opatření

spot_img

Autobusový dopravce Arriva deklaruje, že je připraven i na očekávaný příchod omikronové pandemické vlny. Všechna opatření bude zavádět na základě vyhlášek odborníků v oblasti zdravotnictví. Na cestující zároveň apeluje, aby dodržovaly protipandemická opatření v zájmu ochrany svého zdraví i zdraví zaměstnanců dopravce.

„Od začátku pandemie onemocnění COVID-19 pečlivě přistupuje k ochraně zdraví svých kolegů i cestujících. Zaměstnance proto pravidelně zásobujeme ochrannými pomůckami a všechna naše vozidla jsou pravidelně dezinfikována,“ uvedla pro TASR ředitelka pro obchod a komunikaci společnosti Arriva na Slovensku Petra Helecz.

Dopravce deklaruje, že sleduje vývoj situace a dbá na dodržování všech protipandemických opatření, která nařídí vláda i Úřad veřejného zdravotnictví SR. „Tímto způsobem budeme postupovat i nadále. Všechna opatření ve vozidlech naší společnosti budou přijímána na základě vyhlášek odborníků v oblasti zdravotnictví,“ podotkla Helecz.

Slovensko očekává příchod pandemické vlny způsobené koronavirovou variantou omikron. Ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský (nominant Olano) prohlásil, že na základě dosavadních poznatků z jiných zemí omikron doprovází rychlý nárůst infikovaných. Přestože, zejména očkováni, nemají těžký průběh, cítí se špatně. Velký počet nakažených podle něj nebude jen problémem nemocnic, ale i jiných sektorů. Dotknout se to může podle něj pekaře či řidiče veřejné dopravy.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora