DO ŘECKA AUTEM? Proč ne!

spot_img

Pokud letos plánujete vyrazit na dovolenou autem někam jinam, než do tradičního Chorvatska, může být dobrou volbou Řecko. Má krásné moře s písečnými plážemi a stabilní slunečné počasí.

Pohodlná přeprava zavazadel a úspora za letenky

Obvyklá trasa vede přes Maďarsko Srbsko a Makedonii a trvá asi 18 hodin. Když budete za volantem střídat, dá se cesta zvládnout v pohodě. Vlastní auto zajistí obrovskou svobodu cestování, můžete si s sebou vzít všechno, co potřebujete, a zastavit, kde chcete. Nemusíte například zůstat na jediné pláži, jako když jste na zájezdu bez vlastního dopravního prostředku a také lze v pohodě podnikat výlety za poznáváním okolí. A v neposlední řadě jde zvláště u rodin s dětmi o velkou úsporu za letenky.

Ubytování pro rodiny v apartmánech u široké pláže

Pokud se rozhodnete pro dovolenou ve slunném Řecko, je vhodnější mít předem zajištěné ubytování alespoň na první týden pobytu. Cestovní kancelář Greece Tours vám nabídne vhodné studio či pohodlný apartmán na poloostrově Chalkidiki anebo v oblasti pod Olympem. Dostanete plánek místa a kontakt na delegátku, takže se nemusíte obávat žádných komplikací.


Chystáte se na dovolenou autem? Sjednejte si pojištění auta do zahraničí.


Letovisko Nei Pori na Olympské riviéře má širokou písečnou pláž, ideální pro rodiny s dětmi. Byty s prostornými balkóny mají vlastní kuchyňky, ale vařit nemusíte. Můžete si zajistit polopenzi anebo využívat lákavé nabídky místních taveren a pizzerií.

Výlety a dopravní předpisy

Určitě jste jako děti se zatajených dechem poslouchali řecké báje. Během pobytu v Nei Pori budete mít jedinečnou příležitost vydat se na bájnou horu Olymp a doslova se dotknout sídla bohů a hrdinů, o nichž jste slýchávali.

Autem můžete podniknout také výlet za poznáním známých klášterů Meteora.

Samozřejmě nemusíte zůstávat po celou dobu na jiném místě. To je právě výhoda toho, když se na dovolenou vydáte vlastním vozem.Dopravní předpisy i značení v Řecku samozřejmě odpovídá mezinárodním standardům a navíc je tu poměrně hustá síť čerpacích stanic.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora