Plazmová řezačka: Jak na výběr nového zařízení?

spot_img

Plazmová řezačka je praktickým vybavením, bez kterého se neobejde řada řemeslníků a kutilů. Vybírejte z kvalitních modelů, které zajistí spolehlivý chod a skvělé výsledky. Při výběru se přitom stačí držet jen pár základních tipů.

Plazmová řezačka

Jedním z prvních parametrů, na který byste se měli zaměřit, je výkon. Plazmová řezačka je nabízena s různým výkonem. Řídit se můžete jednoduchým pravidlem – na jeden milimetr materiálu je nutný výkon 3 až 5 A. Čím tlustší materiál potřebujete zpracovat, tím vyšší by měl být výkon. Plazmový řezací stroj potřebuje ještě zhruba o 20 % výkonu navíc pro řezání hliníku a nerezové oceli. Výkon proto vždy volte dle toho, s jakým kovovým materiálem chcete primárně pracovat.

Rozměry

Dalším důležitým parametrem při výběru nové řezačky jsou její rozměry. Jestliže bude přístroj pouze stát v dílně, pak se nemusíte rozměry příliš zabývat. Ovšem pokud potřebujete řezačku přenášet z místa na místo, pak se vyplatí hledat model s kompaktními rozměry. Ideální je také, pokud má zabudovaný kompresor. Menší rozměry v kombinaci se zabudovaným kompresorem jsou nejlepší volbou pro řezačku, kterou potřebujete přenášet.

Plasmová řezačka

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv parametry, vždy je nejdůležitější kvalita. Plasmová řezačka by měla být od ověřeného výrobce a opravdu kvalitní. Práce s kovy a horkým plynem je totiž náročná, potřebujete proto mít zařízení, na které se můžete spolehnout. Zároveň vybírejte model, který má snadno dostupné náhradní díly. Vnitřní součástky hořáku je totiž nutné poměrně často měnit, jelikož se přirozeně opotřebovávají a nelze tomu předejít.

Investice do kvalitní řezačky se opravdu vyplatí. Plasmový řezací stroj se stane spolehlivým pomocníkem, je však třeba výběr nepodceňovat, abyste našli to pravé.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora