Brzdové třmeny: Repase jako výhodná alternativa

spot_img

Brzdy jsou v provozu velmi namáhány, zejména vlhkostí a posypovou solí. Výměna brzdových třmenů je tak vyžadována poměrně často. Namísto nákupu nových kusů, využijte opravu třmenů a ušetřete.

Brzdový třmen

Brzdový třmen je využíván u osobních i nákladních vozidel, kamionů, autobusů, či třeba návěsů a přívěsů. Kvůli nepříznivým vnějším vlivům brzdové třmeny vyžadují opravu relativně často, a to i u nových vozů. Pokud vás čeká oprava brzd, je důležité zaměřit se také na brzdový třmen. Abyste nemuseli investovat do nového, vyplatí se repase. Nové i repasované třmeny mají srovnatelnou životnost, u vozu rozdíl nepoznáte. Navíc získáte dvouletou záruku, pokud by se objevilo nějaké zhoršení, servis pro vás během této doby zajistí kontrolu.

Brzdové třmeny

Repasované brzdové třmeny mají hlavní výhodu, kterou je nízká cena. Cena za repasovaný brzdič je přibližně třetinová v porovnání s cenou nového třmenu. Samozřejmostí je přitom rychlé vyřízení vašeho požadavku. Třmeny jsou mnohdy připravené skladem, můžete tak vyměnit svůj starý za opravený. Případně, pokud je nutné opravit konkrétně vaše brzdové třmeny, oprava probíhá mnohdy ještě ten samý den, kdy jste služby poptali. U atypických třmenů může oprava trvat dva dny.

Repasovaný třmen brzdový

Třmen brzdový po repasi v podstatě nerozeznáte od nového kusu, shodují se svými vlastnostmi i vzhledem. Oprava brzdového třmenu začíná jeho rozebráním, přičemž je vyjmut celý vnitřní agregát. Následuje otryskání brzdiče od rzi a nečistot. Jakmile je třmen takto připravený, je natřen speciální barvou. Ta zvyšuje jeho odolnost vůči vlivům vnějšího prostředí. Poté je celý vnitřní agregát vyměněn za nový. Tím je repase brzdového třmenu kompletní.

Oprava brzdových třmenů se vyplatí, nemusíte kupovat nové. Ušetříte tak, přičemž nepoznáte rozdíl a můžete se spolehnout na kvalitu.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora