Šroubové kompresory mají spoustu výhod. Jakých?

spot_img

V žádném případě nemůže být pochyb o tom, že kompresory patří v současné době mezi velmi důležitá zařízení, bez nichž se neobejde žádný průmyslový provoz. Klasické pístové kompresory pak navíc najdou uplatnění i v domácích dílnách šikovných kutilů, ovšem to není prostředí, kam se vyplatí kupovat šroubové kompresory. Jejich největší výhody se totiž projeví zejména za nepřetržitého provozu.

Nízká hlučnost

Šroubové kompresory nabízejí oproti konvenčním typům kompresorů hlavní výhodu převážně v nízké hlučnosti během provozu. To je umožněno díky neustálému vývoji specializovaných výrobců šroubových kompresorů, které jsou distribuovány přes specializovaný elektronický obchod. Svou roli však hraje i samotná konstrukce, kdy se rotory uvnitř kompresoru pouze otáčejí. Nedochází tak k typickému pohybu tam a zpět, při němž vzniká velké množství hluku.

Dlouhá životnost

Další velkou výhodou, kterou při pořizování kvalitního kompresoru určitě oceníte, je dlouhá životnost. Šroubový kompresor od specializovaného výrobce vám totiž bez problémů bude sloužit několik let, a to i za nepřetržitého provozu. Tato zařízení jsou totiž koncipována a konstruována do nejtěžších podmínek s trvalou zátěží. Kromě toho je kladen důraz na vysokou energetickou úsporu při vysoké výkonnosti.

Efektivní fungování

Šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz jsou pro spotřebitele atraktivní také pro velmi efektivní fungování. Způsob výroby stlačeného vzduchu je u těchto zařízení takřka ideální, protože šroubový kompresor nemá tak vysoké energetické náklady. Z hlediska náročnosti na zdroje se mu nemohou rovnat ani mobilní naftové kompresory. Díky filtraci je navíc stlačený vzduch velmi kvalitní, což se projevuje i ve stálém tlaku vyfukovaného vzduchu.

Hledáte-li kompresor pro nepřetržité fungování v náročných podmínkách, pak jsou šroubové kompresory jednoznačnou volbou. Neváhejte si je pořídit na renomovaném e-shopu.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora