Jednání v tripartitě se nesou ve věcné a konstruktivní atmosféře

spot_img

Zasedání tripartity se nesou ve věcné a konstruktivní atmosféře. Z pravidelných setkání, ale iz těch mimořádných, podle ministra práce, sociálních věcí a rodiny Milana Krajniaka (Jsme rodina) je cítit vzájemný respekt, protože sociální partneři si uvědomují, že vláda, zaměstnavatelé a zástupci zaměstnanců mohou mít na některé otázky i rozdílný pohled . Řekl to v rozhovoru pro TASR.

Odboráři z Konfederace odborových svazů (KOZ) SR zpočátku pravidelně vyjadřovali svou nespokojenost s fungováním sociálního dialogu pod Krajniakovým vedením. „Možná se všem sociálním partnerům se mnou nerokuje snadno, protože je známo, že nejsem submisivní typ. Ale když považuji některé řešení za správné, tak ho prosazuji a obhajuji fakty a argumenty,“ míní ministr.

Podle Krajniaka si sociální partneři uvědomují, že jsou otázky, při kterých mohou mít všechny tři strany rozdílné názory. To však nebrání shodě a jednotnému stanovisku ve věcech, které pomáhají lidem, říká ministr.

Jako příklad uvedl legislativu o trvalém kurzarbeitu, která prošla tripartitou s podporou naprosto všech sociálních partnerů. „Je to dobrý příklad toho, že v otázkách, kde chceme dlouhodobě pomáhat lidem, dokážeme všichni sociální partneři najít společnou řeč,“ poznamenal ministr.

Atmosféru během zasedání tripartity hodnotí Krajniak jako korektní a pracovní. „Nepamatuji si v roce 2021 ani jedno zasedání, které by bylo lidsky konfliktní,“ řekl ministr s tím, že cílem sociálních partnerů bývá najít řešení, a ne se za každou cenu pohádat.

Krajniak připomněl, že stále platí, že má pro všechny sociální partnery otevřené dveře, pokud chtějí projednat nějakou otázku.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora